Nietypowe Urodziny Dla Dzieci Warszawa

Przyjęcia urodzinowe to z reguły spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Nasze pociechy chcą tego dnia bawić się z innymi dziećmi i cieszyć z podarowanych prezentów. Chociaż warsztaty urodzinowe nie są typową atrakcją dla najmłodszych, to wśród rodziców widać coraz większe zainteresowanie tą ciekawą i twórczą formą spędzania czasu przez dzieci. Jest tak dlatego, że wyczerpują się pomysły na tradycyjne miejsca zabawy i organizowanie kolejnych, równie atrakcyjnych co poprzednie urodzin staje się wyzwaniem. Rękodzielniczo-botaniczne warsztaty urodzinowe dla dzieci są rozwiązaniem nieoczywistym, ale dającym możliwość zainteresowania czymś ciekawym dzieci obu płci w różnym wieku.

nietypowe urodziny dla dzieci warszawa warsztaty urodzinowe dla dzieci chłopiec trzyma skrzynkę na narzędzia

Nietypowe urodziny dla dzieci Warszawa (warsztaty)

Warsztaty Urodzinowe Dla Dzieci w Warszawie

Dzieci lubią spędzać czas na wiele sposobów. Urodziny to wyjątkowa uroczystość warto więc, by solenizant obchodził je tak jak lubi. Warsztaty urodzinowe dla dzieci dają najmłodszym możliwość połączenia zabawy z twórczą pracą, której efektem są drobiazgi służące nie tylko jako ozdoba, ale będące także samodzielnie wykonanymi pamiątkami z tego wyjątkowego dnia.

Aktywne Urodziny Dla Dzieci

Z wiekiem potrzeby dzieci się zmieniają. Przedszkolaki świetnie bawią się na salach zabaw, latem sprawdza się plac zabaw z piaskownicą. Dla rodziców starszych dzieci, którzy chcą, by ich pociechy spędziły urodziny aktywnie kierowana jest oferta bardziej urozmaicona. W zależności od pory roku można wybierać pomiędzy małpim gajem, imprezą survivalową, strzelnicą, paintballem a parkiem trampolin, wrotkarnią, kręglami i escape roomem.

Gdzie Urządzić Urodziny Dla Dziecka?

Nie każdy chce lub może urządzić urodziny dziecku w domu. Wszystkie wymienione wcześniej miejsca organizowania aktywnych urodzin są bardzo lubiane przez dzieci. Nie zawsze jednak jest potrzeba fizycznych aktywności.

W salach zabaw istnieje możliwość realizacji wyzwań sportowych, ale też spokojnej zabawy. Część dzieci woli mniej ruchowe zajęcia, które da się przeprowadzać w przynależnych salkach np. w postaci warsztatów urodzinowych. To także dobre miejsce by zapewnić nawet niechodzącym maluszkom wiele atrakcji dostosowanych do ich wieku, a gdy pociechy oddane są w fachowe ręce rodzice mają czas na kawę w swoim gronie.

Często wybieranym rozwiązaniem jest wynajęcie pomieszczenia w restauracji z potrawami, które dzieci lubią najbardziej (na przykład w pizzerii). Jedzenie jest pod ręką, a by zapewnić uczestnikom przyjęcia atrakcyjne zajęcia można zorganizować warsztaty urodzinowe dla dzieci.

Wynająć salkę na urodziny dla dziecka można także w innych miejscach świadczących usługi dla najmłodszych np. w szkółce sportowej lub językowej. W obydwu przypadkach urządzenie warsztatów urodzinowych jest możliwe, bo wystarcza duży stół, a ten na przyjęciu urodzinowym jest zwykle niezbędny.

Urodziny Dla Dziewczynki w Domu

Warto rozważyć zorganizowanie urodzin dla dziewczynki w domowym zaciszu, zwłaszcza gdy solenizantka lubi spokojnie spędzać czas w niewielkim gronie przyjaciółek. Po zabawie dziewczynki z pewnością zechcą coś przekąsić, a później mogą przystąpić do realizowania swoich pasji i zainteresowań np. podczas warsztatów z tworzenia biżuterii. Dla dziewczynki własnoręczne wykonanie bransoletek przyjaźni w najbliższym gronie będzie najcenniejszą pamiątką z urodzinowego przyjęcia.

Bransoletka z imieniem urodziny dla dziewczynki Warszawa warsztaty urodzinowe dla dzieci

Urodziny dla dzieci (warsztaty urodzinowe – bransoletka z imieniem)

Warsztaty urodzinowe dla dzieci poza czasami niecodziennym miejscem ich organizacji wyglądają podobnie do tych prowadzonych w przedszkolu lub szkole. Dzieci otrzymują ode mnie wszystkie potrzebne materiały i tworzą to, co zaplanowaliśmy. Efekt zawsze ma być taki sam – zadowolone i spełnione dzieci, które coś stworzyły i czegoś się nauczyły. Na warsztatach każdy pracuje w swoim tempie, bez poganiania i namawiania do zmian.

Podczas warsztatów urodzinowych rozmawiamy o urodzinach, dzieci opowiadają jak lubią je spędzać i co w tym dniu je cieszy najbardziej. Często poznaję także ulubione techniki pracy uczestników zajęć.

  • Ostatni element warsztatów to angażowanie dzieci w sprzątanie po przyjemnej pracy, dlatego wspólnie porządkujemy stoliki.
  • Dzieci otrzymują materiały niezbędne do wykonania pracy, w zależności od rodzaju ozdoby są to modelina, koraliki, rośliny, glina, drewno, liście, gałązki itp.
  • Na czas warsztatów uczestników wyposażam w potrzebne narzędzia: nożyczki, foremki, farby, klej, pędzelki.
  • Warsztaty trwają 60-90 minut, ich długość zależy od sprawności manualnej dzieci, wielkości grupy i tempa pracy.
  • Minimalna liczba uczestników wynosi 10 dzieci. Zalecany wiek dzieci 3+, ale konkretne wymagania dotyczące wieku uczestników podane są w opisie zajęć. Koszt warsztatów 40-60 zł./dziecko, precyzyjne stawki znajdują się w opisie warsztatów.

Sprawdź propozycje innych warsztatów.