Warsztaty Świąteczne Dla Dzieci w Warszawie

Powody do świętowania mamy przez cały rok. Jedne okazje są dla nas ważniejsze, więc obchodzimy je zawsze i wszędzie, inne święta pomijamy, a kolejne wdrażamy w życie z biegiem lat. Dzieci uczestniczą w specjalnych wydarzeniach wraz z nami, chociaż podchodzą do świętowania nieco inaczej. Najmłodsi lubią się angażować w przygotowania do szczególnych okazji. Pomagają dorosłym w gotowaniu, bardzo chętnie uczestniczą w ozdabianiu domu i uwielbiają samodzielnie tworzyć prezenty dla najbliższych, co mogą zrealizować biorąc udział w warsztatach świątecznych.

świąteczne warsztaty dla dzieci

Warsztaty świąteczne dla dzieci w szkole

Warsztaty Świąteczne w Przedszkolu

Zajęcia kierowane do najmłodszych muszą być dopasowane do wieku uczestników, warsztaty świąteczne nie są tu wyjątkiem. Na moich zajęciach przedszkolaki mogą realizować projekty na swoim poziomie dobrze się przy tym bawiąc, ucząc się czegoś nowego i czując satysfakcję, że mogą podarować swoje dzieła bliskim. Jestem wielką zwolenniczką zezwalania maluchom na samodzielność i wykonywanie pracy po swojemu.

Warsztaty Świąteczne Dla Dzieci w Szkole

Warsztaty świąteczne cieszą się dużym zainteresowaniem, więc tak konstruuję zajęcia, by większości projektom były w stanie podołać dzieci w różnym wieku. Warsztaty świąteczne dla dzieci w szkole wyglądają nieco inaczej niż te z przedszkolakami. Uczniowie podstawówek wykonują pracę szybciej, są bardziej samodzielni, a dzięki większej sprawności manualnej mogą sobie pozwolić na wyższy stopień trudności. Cenię też u tych dzieciaków silne dążenie do niezależności i realizowania własnych koncepcji.

Warsztaty Świąteczne Dla Firm

Warsztaty świąteczne dla dzieci prowadzę także na piknikach rodzinnych organizowanych przez firmy. To bardzo fajna formuła pozwalająca na wykorzystanie „zasobów” całej rodziny. Chociaż zajęcia przeznaczone są dla dzieci, to zawsze do akcji wkraczają rodzice, by tworzyć wspólnie z latoroślami i finalnie angażują się w pracę nie mniej niż dzieci.

Warsztaty Bożonarodzeniowe Dla Dzieci

Z okazji świąt Bożego Narodzenia możemy poszaleć z ozdobami. Dzieci wykonują stroiki i wianki świąteczne, wiszące ozdoby z drewna lub gliny samoutwardzalnej, makramę z suszu świątecznego oraz dekoracje ze słomy.

Wielkanocne Warsztaty Dla Dzieci

Przygotowując się do Wielkanocy na warsztatach wycinamy i ozdabiamy jajka i zwierzątka z gliny, tworzymy jajo z mchu, wielkanocne ozdoby na plastrze drewna i wiosenne wianki na drzwi.

Warsztaty Walentynkowe Dla Dzieci

Podczas walentynkowych warsztatów dzieci robią zwykle mnóstwo serc, by móc podarować je ukochanym osobom. Najważniejszy nie jest materiał, z jakiego tworzone są prace, najważniejsza nie jest precyzja wykonania, najistotniejsza jest intencja. Warsztaty świąteczne dla dzieci w wydaniu walentynkowym są pełne miłości.

Warsztaty Halloweenowe

Prace powstające podczas warsztatów halloweenowych są trochę straszne, gdy robimy duchy i lampiony, ale są też kolorowe i pomarańczowe jak dynia, której wycinamy fantazyjne buźki.

Warsztaty Na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to idealna okazja do zabawy na imprezach plenerowych. Warsztaty stanowią wówczas uzupełnienie oferty piknikowej. Motywem przewodnim takich zajęć jest natura i zbliżające się lato, więc dzieci mogą sadzić roślinki i pleść wianki z kwiatków.

Warsztaty Na Dzień Babci i Dziadka

Pamiętając o ukochanych babciach i dziadkach, na warsztatach organizowanych z tej okazji najmłodsi robią przedmioty, z których dziadkowie mogą korzystać wspólnie np. lampion lub tworzą ozdoby dedykowane – dla babci miseczka, a dla dziadka plansza do gry.

Warsztaty Na Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy to święto obchodzone w maju, gdy przyroda aż kipi kolorami i świeżością. W pracach przygotowywanych z tej okazji dzieci często wykorzystują motywy kwiatowe, sadzą dla mamy roślinkę lub ozdabiają kwitkami przedmioty wykonane z gliny samoutwardzalnej. Z kolei na Dzień Taty dzieci robią breloki do kluczy i skrzynkę na narzędzia, najmłodsi zaś mogą namalować obrazki na plastrze drewna.

warsztaty świąteczne dla dzieci Warszawa stolik i siedzące dzieci

Warsztaty świąteczne w przedszkolu

Na warsztatach świątecznych dla dzieci zawsze jest mnóstwo krzątaniny. Najlepiej pracuje się przy połączonych stolikach, gdyż dzieci mogą korzystać ze wspólnych materiałów ułożonych na środku. Mogą to być rośliny, liście, gałązki, kawałki drewna, glina, piórka, pędzle, farby, sznurki, wstążki, bombki i wiele innych elementów potrzebnych do zrealizowania zaplanowanej dekoracji.

Podczas warsztatów rozmawiamy o symbolach i znaczeniu obchodzonego święta. Dzieci opowiadają o ulubionych technikach pracy, mówią jakie ozdoby najbardziej kojarzą im się z wybraną okazją oraz co tworzą najchętniej.

  • Ostatni element warsztatów to angażowanie dzieci w sprzątanie po przyjemnej pracy, dlatego wspólnie porządkujemy stoliki.
  • Dzieci otrzymują materiały niezbędne do wykonania pracy, w zależności od rodzaju ozdoby są to rośliny, glina, drewno, liście, gałązki itp.
  • Na czas warsztatów uczestników wyposażam w potrzebne narzędzia np. klej, nożyczki, foremki, farby.
  • Warsztaty trwają 60-90 minut, ich długość zależy od sprawności manualnej dzieci, wielkości grupy i tempa pracy.
  • Minimalna liczba uczestników wynosi 10 dzieci. Zalecany wiek dzieci 3+, ale konkretne wymagania dotyczące wieku uczestników podane są w opisie zajęć. Koszt warsztatów 40-60 zł./dziecko, precyzyjne stawki znajdują się w opisie warsztatów.

Sprawdź propozycje innych warsztatów.