Warsztaty Dla Przedszkoli Warszawa

Przedszkolaki są ciekawe świata, niejednokrotnie wiedzą czego chcą, chociaż może częściej wyrażają to, czego zdecydowanie nie chcą:)

U najmłodszych w tym wieku rysują się zainteresowania i predyspozycje, a te przy odpowiedniej stymulacji wspomagają prawidłowy rozwój maluchów. Nie dziwi więc, że opiekunowie poszukują atrakcyjnych form zabawy i edukacji dla dzieci, ja zaś mając to na uwadze wspomagam rodziców organizując ciekawe, kreatywne i dopasowane do wieku warsztaty dla przedszkoli o charakterze rękodzielniczo-botanicznym.

warsztaty dla przedszkolaków chłopiec dynia

Warsztaty dla przedszkolaków


Warsztaty Dla Przedszkoli Warszawa i Mazowsze

Działam na terenie Warszawy i okolic, dlatego jeśli poszukujecie zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym na tym obszarze z przyjemnością pojawię się w Waszym przedszkolu i poprowadzę warsztaty.

Warsztaty Dla Przedszkolaków

Opracowując warsztaty dla przedszkolaków analizuję najważniejsze aspekty związane z rozwojem najmłodszych w wieku 3 – 6 lat. Moje propozycje na warsztaty dla przedszkoli uwzględniają zainteresowania dzieci, możliwości manualne najmłodszych oraz potrzeby związane z doświadczaniem organoleptycznym. Dlatego na wielu zajęciach przedszkolaki lepią, wałkują, ugniatają i się brudzą.

Moje warsztaty w jednym z warszawskich przedszkoli

Warsztaty dla Przedszkoli Warszawa krzesełka i stoły przykryte folią drewniane wałki kartki pędzelek

Warsztaty dla przedszkoli Warszawa


Jak wyglądają warsztaty?

Gromadzimy się w sali przy jednym dużym stole albo przy kilku mniejszych stolikach – zależy to głównie od ilości dzieci i wielkości pomieszczenia. Przy brudzących warsztatach przykrywam stoliki i podłogę folią. Na początku zajęć każde dziecko otrzymuje część potrzebnych do pracy materiałów, z których będziemy wykonywać ozdoby, więc siadając do stolików przedszkolaki zawsze pytają „do czego to służy” i „co będziemy robić”. Kolejne półprodukty pojawiają się, gdy przychodzi moment ich użycia. Dzięki stopniowemu udostępnianiu materiałów nie ma zbędnego bałaganu, dzieci wiedzą co do czego służy i z łatwością rozumieją kolejność wykonywanych czynności.

W trakcie warsztatów rozmawiamy o zagadnieniach związanych z tematem zajęć. Gdy tworzymy skamieliny dyskutujemy o dinozaurach i tajemniczych muszelkach znalezionych na plaży, a także zastanawiamy się nad wielkością jaja pradawnych zwierząt. Z kolei podczas przygotowywania dekoracji świątecznych zdradzamy jakie techniki ozdabiania lubimy najbardziej, mówimy co najchętniej wieszamy na choince, a czasami próbujemy wymyślić sposób, by kot nie atakował świątecznego drzewka. Ustaliliśmy, że najlepiej jest zamocować choinkę przy suficie:)

  • Ostatni element warsztatów to angażowanie dzieci w sprzątanie po przyjemnej pracy, dlatego wspólnie porządkujemy stoliki.
  • Dzieci otrzymują elementy potrzebne do wykonania pracy: materiały stanowiące istotę, niezbędne do powstania ustalonego przedmiotu (rośliny, glina, ramki, wianki, słoiki, sznurki, drewno, piórka i inne elementy ozdobne).
  • Na czas warsztatów uczestników wyposażamy w konieczne narzędzia: są to pomoce, bez których nie da się wykonać pracy (foremki, pędzelki, klej, farby, nożyczki itp.).
  • Warsztaty dla przedszkoli trwają od 45 do 90 minut, ich długość zależy od sprawności manualnej dzieci, wielkości grupy i tempa pracy.
  • Minimalna liczba uczestników wynosi 10 dzieci. Zalecany wiek dzieci 3+, chociaż młodsze dzieci także sobie radzą z pomocą dorosłych. Koszt warsztatów najczęściej mieści się w przedziale 40-45 zł./dziecko, konkretne stawki podane są przy każdej ofercie warsztatowej.