Warsztaty dla dzieci Ozdoba Wielkanocna Zajączek

Ozdoba wielkanocna zając

Co oferujemy w ramach warsztatów?

Zaczynamy warsztaty wiosenne, a wiosna to też typowo wielkanocne skojarzenia. Nasza propozycja na nadchodzące święta to ozdoba wielkanocna zając. Dzieci wycinają z pianki trawkę, marchewkę, łapki zajączka (mniejsze dzieci rysują łapki flamastrem). Wypełniają doniczkę bibułą, przyklejają wycięte elementy oraz pupę (pompon) i ogonek zajączka. Starsze dzieci samodzielnie wykonują pompon, zaś maluszki korzystają z gotowego pompona.

Podczas warsztatów zapytamy dzieci, jakie wiosenne ozdoby najbardziej lubią wykonywać oraz (na życzenie) opowiemy o symbolice zwierzątek w kontekście Wielkanocy.

  • Ostatni element warsztatów to angażowanie dzieci w sprzątanie po przyjemnej pracy, dlatego wspólnie uporządkujemy stoliki.
  • Dzieci otrzymują elementy potrzebne do wykonania ozdoby wielkanocnej zajączek: doniczkę (śr. 9cm), pompon ok. 6 cm lub włóczkę do jego wykonania (kolory do ustalenia), pomponik na ogonek, piankę do wykonania trawki, marchewki i łapek zajączka (młodsze dzieci flamastry), bibuła do wypełnienia doniczki.
  • Na czas warsztatów uczestników wyposażamy w niezbędne narzędzia: nożyczki, klej.
  • Warsztaty trwają ok. 60-75 minut, ich długość zależy od sprawności manualnej dzieci, wielkości grupy i tempa pracy.
  • Minimalna liczba dzieci wynosi 10 uczestników. Zalecany wiek dzieci 4+. Koszt warsztatów to 40 zł./dziecko.