Jesienne Dekoracje Domu – Grzybki

jesienne dekoracje domu

Co oferuję w ramach warsztatów „Jesienne Dekoracje Domu”?

Jesienne dekoracje domu – grzybki to warsztaty dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Nadanie kształtu grzybkom wymaga większej siły i sprawności manualnej niż wałkowanie. Dzieci tworzą grzybki z gliny samoutwardzalnej. Następnie malują kapelusze zgodnie z uznaniem. Na koniec wkręcają haczyk w grzybka (przy pomocy osoby dorosłej) i instalują sznureczek. Prace będą wilgotne, dobrze więc gdyby mogły gdzieś spokojnie wyschnąć.

Podczas warsztatów porozmawiamy o wycieczkach do lasu. Zastanowimy się, jak należy zachowywać się w lesie i ustalimy czego tam nie wolno robić.

  • Ostatni element warsztatów to angażowanie dzieci w sprzątanie po przyjemnej pracy, dlatego wspólnie uporządkujemy stoliki.
  • Dzieci otrzymują elementy potrzebne do wykonania jesiennej dekoracji domu (grzybki): glina samoutwardzalna, haczyki do powieszenia i sznureczki. W dodatkowej opcji drewniany drążek.
  • Na czas warsztatów uczestników wyposażamy w niezbędne narzędzia: farby akrylowe, pędzelki, klej, lakier bezbarwny i folię ochronną na stoliki.
  • Warsztaty trwają ok. 45-60 minut, ich długość zależy od sprawności manualnej dzieci, wielkości grupy i tempa pracy.
  • Minimalna liczba uczestników wynosi 10 dzieci (Warszawa) i 50 dzieci (Kraków) . Zalecany wiek dzieci 5+. Koszt warsztatów to 45 zł./dziecko lub z drążkiem 50 zł./dziecko.

Inne ciekawe zajęcia dla dzieci znajdziesz na stronie Warsztaty Dla Dzieci Warszawa.