Jesienna Ozdoba Na Stół – Żołądź

jesienna ozdoba na stół

Co oferuję w ramach warsztatów?

Jesienna ozdoba na stół – żołądź przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym. Dzieci wsuwają na połowę styropianowej kuli część skarpety, a pozostały fragment owijają sznurkiem na kleju, co chwilę zajmuje. W dalszym kroku czubek żołędzia ozdabiają kokardą i doklejają oczka z guzików (dla chętnych). Na koniec jesienną ozdobę należy przykleić do plastra drewna. Tę czynność wykonujemy wspólnie, ponieważ musimy użyć kleju na gorąco.

Podczas warsztatów porozmawiamy o jesiennych znaleziskach podczas spaceru w parku lub w drodze do przedszkola i jakie ozdoby można z tego zrobić.

  • Ostatni element warsztatów to angażowanie dzieci w sprzątanie po przyjemnej pracy, dlatego wspólnie uporządkujemy stoliki.
  • Dzieci otrzymują elementy potrzebne do wykonania jesiennej ozdoby na stół (żołądź): styropianowa kula (10 cm), skarpeta, sznurek, plaster drewna, wstążka, opcjonalnie guziczki (oczy).
  • Na czas warsztatów uczestników wyposażamy w niezbędne narzędzia: klej płynny i klej na gorąco.
  • Warsztaty trwają ok. 60 minut, ich długość zależy od sprawności manualnej dzieci, wielkości grupy i tempa pracy.
  • Minimalna liczba uczestników wynosi 10 dzieci (Warszawa) i 50 dzieci (Kraków) . Zalecany wiek dzieci 6+. Koszt warsztatów to 45 zł./dziecko.

Więcej propozycji znajdziesz na stronie Warsztaty Dla Dzieci Warszawa.